logo

Category : Shtypi

Mahnit “Geraldina Sposa” në 20 vjetorin e saj. Mbrëmja e vitit bënë bashkë “Vipat”

Kanë kaluar pak ditë nga kur kompania e modës Shqiptare që mban emrin e mbretëreshës së parë shqiptare “Geraldina Sposa” ka mbushur plot 20 vite në tregun e fashion-it Shqiptar. Me sloganin “20 Vjet duke veshur ëndrra” kompania e organizimit të eventeve dhe fustaneve të nusërisë dhe jo vetëm ka veshur ëndrrat e çdo vajze shqiptare, në ditën më të lumtur të jetës së saj. Në mbrëmjen gala ishte edhe Info Media Albania, të përfaqësuar nga gazetari ynë Gerald Qerimi i cili […]

20 vjet “Geraldina Sposa”, kompania hedh në treg koleksionin e ri dhe ‘brand’-in e saj

          Një spektakël unik në llojin e tij, ashtu siç di vetëm “Geraldina Sposa” të organizojë, mbrëmë në Pallatin e Brigadave, kjo agjenci hapi siparin e  festës së 20 vjetorit, në një mbrëmje gala me rreth 1100 të ftuar.         Ceremonia spektakolare e organizuar në Pallatin e Brigadave mblodhi emrat më të njohur të skenës shqiptare. Në mbrëmje u prezantua koleksioni unik nga firma prestigjioze të  fustaneve të nuseve , një koleksion special […]

20 vjet Geraldina Sposa vjen me Koleksionin unik të fustaneve të nusërisë

Geraldina Sposa hapi dje festën e 20 vjetorit në Pallatin e brigadave në një mbrëmje madhështore me rreth 800 të ftuar. Ceremonia madhështore e organizuar në Pallatin e Brigadave mblodhi emrat më të njohur të skenës shqiptare. Në mbrëmje u prezantua koleksioni unik i fustaneve të nusërisë, një koleksion unik i krijuar me bashkëpunimin e stilistëve italiane. ( b.h/Shqiptarja.com )

Shqiptarja.com – 20 vjet Geraldina Sposa vjen me Koleksionin unik të fustaneve të nusërisë

Rudina Magjistari: Ndjesitë e fustanit të bardhë

Rudina Magjistari, prezantuesja e dashur e ekraneve shqiptare, ka përjetuar këtë javë emocione të veçanta, ndërsa është gjendur për herë të parë nën petkat e nusërisë. E zgjedhur nga stafi i “Geraldina Sposa”-s si personazhi që do të mbyllte këtë vit sfilatën me fustanet e reja të nusërisë, Rudina ia doli të sfilonte mbi pasarelë me sigurinë e një modeleje. Lidhur me këtë eksperiencë, por edhe me faktin në e imagjinon ose jo Rudina veten me të bardha, ‘nusja e […]

“Geraldina Sposa” kthen në modele vajzat e ekranit (foto)

Në ambientet e hotel “Sheraton” në Tiranë u zhvillua sfilata e përvitshme e organizuar nga “Geraldina Sposa”. Në këtë sfilatë u prezantuan modelet e reja të fustaneve të nuseve , të cilat u pëlqyen nga të pranishmit në event. Tiranë, 6 qershor – Në ambientet e hotel “Sheraton” në Tiranë u zhvillua sfilata e përvitshme e organizuar nga “Geraldina Sposa”. Në këtë sfilatë u prezantuan modelet e reja të fustaneve të nuseve , të cilat u pëlqyen nga të pranishmit […]

Fustanet e nusërisë, koleksioni 2014 i “Geraldina Sposa”

Geraldina Sposa prezantoi koleksionin e ri të fustaneve të nuserisë. Në pasarelën e sfilatës, që është kthyer në një eveniment të përvitshëm, u ngjitën emra të njohur të botës së artit, kulturës dhe televizionit./Ora News

SFILATA E ‘GERALDINA SPOSA’ DHE DITA NDERKOMBETARE E JAZZ-IT!

Të ftuar: Armand Peza – Administrator i ‘Geraldina Sposa’ Iva Tico – Gazetare Suada Sherifi – Show girl Fatos Qerimaj – Drejtor artistik i ‘Tirana Jazz Fest’ /Klan Tv

Sfilata: Nuset Vip të Geraldina Sposa-s

Ose edhe një i kuq flakë, apo një kombinim mjaft ekstravagant me xhinsin. Pa folur pastaj për modelet. Për shembull fustani i dasmës mund të mos jetë fare fustan. Mund të jetë fund me bust, apo mund të jetë bust me pantallona… Mund të jetë dhe minifund… I imagjinoni dot të gjitha në një pasarelë të vetme? Për më tepër të veshura nga vajzat më të njohura të sfilatave dhe ekraneve. Nëse po, atëherë keni imazhin e plotë të sfilatës […]

Koleksioni i “Geraldina Sposa”

Janë të njohura, të bukura dhe për pak ore kane prekur ëndrrën e çdo vajze. Veshur me fustane nusërie, modele dhe vajza te njohura te botes se spektaklit e televizionit kane prezantuar koleksionin e ri te “Geraldina Sposa”. Me fustane që mbajnë firmën e Pronovias, Eli Sabb dhe stilisteve të tjerë me famë botërore, vajzat kanë sjellë modelet më të fundit të nusërisë. Siç është bërë traditë nga “Geraldina Sposa” nusja e nderit për këtë vit ishte balerina Ambeta Toromani. […]