logo

20 vjet “Geraldina Sposa”, kompania hedh në treg koleksionin e ri dhe ‘brand’-in e saj

sfilata-geraldina-300x200fani-aliko-300x178

 

 

 

 

 

Një spektakël unik në llojin e tij, ashtu siç di vetëm “Geraldina Sposa” të organizojë, mbrëmë në Pallatin e Brigadave, kjo agjenci hapi siparin e  festës së 20 vjetorit, në një mbrëmje gala me rreth 1100 të ftuar.

linda-300x199Mandi-bossi-300x196

 

 

 

 

Ceremonia spektakolare e organizuar në Pallatin e Brigadave mblodhi emrat më të njohur të skenës shqiptare. Në mbrëmje u prezantua koleksioni unik nga firma prestigjioze të  fustaneve të nuseve , një koleksion special i krijuar me bashkëpunimin e stilistëve italiane.

linda-modelja-300x200 eva-murati-300x200

 

 

 

 

Në 20 vjetorin e krijimit, agjencia Geraldina Sposa mblodhi bashkë në ambientet e Pallatit të Brigadave, personalitete nga fusha e politikës, showbizit, biznesit, diplomacisë dhe medias.

ambasadori-italian-300x199 alketa-dhe-vera-300x199

 

 

 

 

Koleksioni i ri i fustaneve të nusërisë erdhi në pasarelë nga modele, por jo vetëm …fustanet e Geraldinës u prezantuan edhe nga personazhe të njohura të botës së spektaklit, në formë retrospektivë, ku vite më parë që prej 96′ këto zonja  ishin veshur me fustane të Geraldinës.

media-tek-geraldina-300x238 vajzat-e-ekraneve-300x199

 

 

 

 

 

Emra të njohur si Jonida Maliqi, Aurela Gace, Enada Hoxha, Ornela Bregu, Vilma Papajani, Linda Dervishaj dhe plot 26 nuse te verteta te realizuara nder vite. Risi e këtij viti ishte krijimi i një koleksioni unik nga “Geraldina Sposa”, tërësisht origjinal, një bashkëpunim i suksesshëm me stilistë italianë. Në eventin e organizuar ishte e pranishme bashkëshortja e Kryeministrit Rama, znj. Linda Rama, deputetet e PD-së Majlinda Bregu dhe Jorida Tabaku e shumë zyrtarë të tjerë shqiptarë e të huaj. Pas sfilatës të ftuarit iu bashkuan koktejlit të organizuar për këtë event në Pallatin e Brigadave.

holta--199x300 Adrola-199x300

  • Share

Leave a reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *